Bankovní půjčky

Činnost bankovních institucí je pod přísným dohledem České národní banky, která dohlíží a kontroluje dodržování pravidel a předpisů (tzv. bankovní regulace), kterými jsou banky povinné se řídit. Účelem této kontroly je nejen podpora konkurenceschopnosti a zdravého rozvoje, ale především zachování důvěry v bankovní systém. V případě porušení těchto pravidel může být bance odebrána licence.

Banky poskytují občanům komplexní finanční služby, z nichž velkou část zaujímají půjčky a další typy úvěrových produktů. Právě díky dohledu ČNB je jejich činnost přehledná, všechny podmínky jsou dopředu známé a podmínky výrazně výhodnější než u nebankovních společností.

Nižší úrok i RPSn, přehledné a předem jasné podmínky. Přesto se spousta lidí se svou žádostí o půjčku obrací na nebankovní společnosti. Proč tomu tak je? Banky se mnohem více chrání před nesolventními klienty a proto jsou jejich podmínky daleko přísnější. Žádatelé o půjčku jsou podrobovány větší kontrole, zejména co se týče jejich platební schopnosti (bonita). Za tímto účelem nahlíží do obávaných registru dlužníků a požadují řadu dokladu jako je písemné potvrzení o výši příjmu.

Stačí záznam v registru dlužníku nebo nedostatečný příjem a na bankovní půjčku není možné dosáhnout. Banky se tímto způsobem chrání, ale zároveň nahrávají vzniku nebankovních společností, které nabízí půjčky širší skupině zájemců.

Výhody bankovních půjček

– nižší úrok a RPSN

– jasné dané podmínky půjčky

– možnost získat úvěr i na vysoké finanční částky

– banka je důvěryhodnějším a navíc prověřeným subjektem

Nevýhody nebankovních půjček

– delší doba při vyřízení půjčky
– banky nahlíží do registru dlužníků
– banky požadují potvrzení o příjmu a často i ručitele

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 2

  1. Michal napsal:

    Zkuste investovat do diamantů s Diamonds International Corporation ještě dnes a vydělávejte.

  2. Michal napsal:

    Bankovní půjčky jsou dobré, ale pokud máte záznam v registru či menší příjem banka Vám nepůjčí. Home Credit půjčka je dobré řešení takové situace.