Co je refinancování hypotéky?

Splácíte hypotéku a zdá se vám, že současné hypotéky mají výhodnější podmínky, nižší úrokovou sazbu a poplatky? Pak využijte refinancování hypotéky, kterou dnes nabízí spousta bank. Můžete si o refinancování hypotéky zažádat v úplně jiné bance, než máte sjednanou současnou hypotéku. Nová banka splatí vaši stávající hypotéku od jiné banky, a pak vám nabídne novou, výhodnější hypotéku.

Finanční trh je rozmanitý a nabízené úvěrové produkty jsou složitě popsané, a tak není lehký úkol se v nepřeberném množství produktů zorientovat.

Kdy může dojít k refinancování hypotéky?

Ale hypotéka se může refinancovat až po uplynutí fixační doby. Jakmile vám vaše stávající banka oznámí, že vám skončila fixní úroková sazba a nabídne vám novou sazbu pro další fixní období, neváhejte a nechte si hypotéku refinancovat. Můžete tak ušetřit spoustu peněz. Přece jen nabídky se neustále aktualizují a zlepšují a hypotéky před pěti či deseti lety měly méně výhodné podmínky než dnes.

Jakmile vám banka oznámí, že se blíží konec období fixace úrokové sazby, neváhejte a zjistěte si, která banka vám může nabídnout mnohem lepší podmínky a nízkou úrokovou sazbu. K ní pak přejděte pomocí refinancování hypotéky.

Šetříte peníze i čas

Refinancování hypotéky je mnohem jednodušší na administrativu, co se týče vyřízení. Většinou není potřeba dělat nový odhad tržní hodnoty zastavené nemovitost. Abyste vůbec k druhé bance přešli, musí vám nabídnout nižší úrokovou sazbu, a nebudete potřebovat ani doklady o výši příjmů. Postačí vám pouze doklad o tom, že svou půjčku včas splácíte. Samozřejmě jednotlivé podmínky se u bank liší, a tak je možné, že některá banka po vás přece jen potvrzení chtít bude. Je to individuální.

Jak jistě víte, na internetu je dostupná hypotéka kalkulačka, přes kterou si můžete spočítat, kolik budete platit na hypotéce, jak dlouho budete splácet, jakou dostanete úrokovou sazbu a podobně. Stejně jako existuje hypoteční kalkulačka, je dostupná také kalkulačka na refinancování.

Mohlo by se vám líbit...