Ideální doba na nákup zlata je právě teď

V období světové finanční krize se snaží lidé uchovávat hodnotu svých peněz. Nejčastější volbou jsou drahé kovy, které jsou prezentovány jako nejstabilnější formy investice. Nejžádanější je v posledních letech zlato, avšak dne 12. dubna 2013 nastal strmý pád ceny zlata, a tak všichni předpokládali, že s tímto pádem bude spojen i hysterický prodej zlata a ztráta důvěry ve zlato jako investici. Avšak nastal pravý opak, investoři začali zlato nakupovat díky jeho nízké ceně.

V současné době je cena zlata na nejnižší hranici, kterou trh naposledy zaznamenal v roce 2010. Cena ke dni 29. května 2013 byla na částce 1 391 USD/trojská unce, přičemž výrobní náklady spojené s těžbou zlata se pohybují kolem 1 000 až 1 200 USD na trojskou unci. Můžeme tedy říci, že v krátkodobém hledisku sice zlato ztratilo na své hodnotě, ale v dlouhodobém horizontu si zlato svou hodnotu uchovává.

Chcete-li vy jako investor koupit fyzické zlato, měli byste vědět, že jeho hodnota se počítá na základě aktuálního denního kurzu. Hodnota je ihned zaplacena, přičemž zlato bývá dodáno později. V takovém případě investice do zlata je důležitá bonita prodejce. V mezičase mohou finanční potíže způsobit úplnou ztrátu peněz. Pokud je však prodejcem samotná banka, má v takovém mezičase zaplacenou částku zajištěnou, a to až do výše 100 000 EUR. Jednou z takových bank je Volksbank Löbau Zittau eG, která nabízí toto pojištění v plné výši.

Jestliže je investice do drahých kovů pro vás novinkou, a teprve se na tomto trhu s drahými kovy seznamujete, měli byste si vybrat ideálního prodejce, který je ochoten garantovat hodnotu. Díky slíbené garanci máte jistotu, že je prodejce bonitní a spolehlivý. V takovém případě se vám nabízí bankovní služby v Německu, kterých dnes využívá ne jeden český investor. Volksbank Löbau Zittau eG je významná banka v Německu, která má však pobočku i v Praze. Nemusíte si jet zakládat bankovní účet v Německu, stačí přijít na tuto pražskou pobočku a o vše se pracovníci postarají.

Mohlo by se vám líbit...