Investice do diamantů s D.I.C. jsou výhodné

Investice do drahých kovů a drahého kamení je velice výhodná a to nejen v dnešní době. Pokud se rozhodnete investovat do diamantů, nemusíte být milionáři, stačí Vám několik desítek tisíc či případně několik set tisíc korun. Jeden investiční diamant můžete koupit již od 2 500 korun českých, avšak na počátku Vás čeká opravdu dlouhá cesta, neboť zájem o diamanty je opravdu veliký. Kvůli vysokému zájmu o nákup diamantů se může zdát být jejich nákup relativně složitý, síť obchodníků a investorů je poměrně malá. Obchodování s diamanty nalézáme na burzách. Investice do diamantů zpravidla zhodnotí Vaše investice až 8% ročně. Burzy, na nichž se obchoduje s diamanty, jsou po celém světě, nejblíže jsou například Antverpy, které jsou v Belgii.

Každý diamant určený k investování má svůj vlastní certifikát. Na tomto certifikátu je uvedeno vše potřebné, aby byl diamant standardizovaný a dal se snadno nakupovat a prodávat. Sám diamant určený na investici se prodává zabalený v ochranných prvcích.

O kvalitě, tedy i ceně diamantu pak rozhodují čtyři základní faktory – hmotnost, barva, čistota a brus. Hmotnost se měří v karátech. Jeden metrický karát se rovná 0,2 gramu. Obvyklá hmotnost investičního diamantu je od 0,4 do 1,6 karátu. Barva diamantu není naprosto čirá, jak známe z televize. Jemně žlutý či nahnědlý diamant rozhodně nepředstavuje horší kvalitu. Největší zájem je pak o diamanty s odleskem růžové, červené a modré.

Společnost Diamonds International Corporation je jedna z opravdu mála společností, které patří mezi přední společnosti obchodující v Evropě právě s diamanty. Beurs voor Diamanthandel. Partnery této společnosti jsou jedny z nejlepších světových brusíren diamantů, a díky tomu všechny šperky pocházejí z vlastních dílen a jsou chráněny autorskou známkou společnosti Diamonds International Corporation a jsou rovněž opatřeny tzv. puncovní značkou dle platné legislativy.

Mohlo by se vám líbit...