Proč investovat do zlata?

Když se řekne zlato, každý si představí vzácný kov třpytící se na rukách žen. Ale zlato se dnes používá nejen k výrobě šperků, které mají ženu zdobit, ale můžete ho použít jako formu investice. Již od pradávna představuje zlato nejrozšířenější formu bohatství. Používalo se k výrobě platidel, mincí a v neposlední řadě je symbolem stability a jistoty.

Konkrétně investiční zlato je upraveno zákonem č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty. Tento zákon říká, že je investiční zlato osvobozeno od DPH. V současné době zlato představuje stejně jako investiční stříbro formu uložení peněžních prostředků. Můžete investovat buď do zlatých cihel, jejichž ryzost je 999,9/1000, což je 24 karátové zlato, nebo do zlatých mincí, které emitují státní mincovny. V zákonu je také stanoveno, jaké parametry by měly zlaté mince mít.

Výhody investičního zlata

Jistota a trvalá hodnota – tak bychom mohli investiční zlato charakterizovat. Touto formou investice chráníte svůj majetek v období krize, která neustále hýbe světovou ekonomikou. Zlato je likvidní, obchodovatelné 24 hodin denně po celém světě, nestárne a také nepodléhá korozi. O svou investici tedy nepřijdete. Stříbro i zlato zachovávají hodnotu vašich peněžních prostředků, na jak dlouho jen budete chtít. Ochraňte své úspory před inflací a měnovou reformou právě investicí do zlata.

Další formy investování

Ale investiční zlato není jediný drahý kov, do něhož můžete investovat. Nabízí se vám také investiční stříbro, platina a také diamanty. Hlavní výhodou všech těchto drahých kovů a kamenů je, že jejich hodnota neustále roste bez výrazného kolísání.
Pokud byste chtěli investovat do jiných komodit, nemáte zajištěnou stálou hodnotu jako je tomu u drahých kovů. Než se tedy rozhodnete, kam budete své peněžní prostředky investovat, zvažte všechna pro a proti.

Mohlo by se vám líbit...