Půjčky pro začínající podnikatele

Pokud jsme se rozhodli začít s podnikáním, často je pro náš úspěšný start naprosto nezbytná půjčka či úvěr od banky nebo jiné finanční instituce. S pomocí této finanční injekce jsme pak schopní zabezpečit počáteční chod firmy a nakoupit potřebné vybavení.

V současné době je také nabídka bank i nebankovních institucí opravdu velmi bohatá a snaží se poskytovat půjčky i pro začínající podnikatele, avšak definice „začínajícího“ je obvykle pro samotné podnikatele a pro banky zcela rozdílná. Banky tímto rozumí podnikatele, který působí na trhu alespoň dva roky a který má prokazatelný zisk. Také musí plnit všechny závazky vůči státu a nesmí být v insolventním rejstříku. Ale i tak má každá společnost své vlastní podmínky pro poskytnutí úvěru a každého klienta posuzuje individuálně. Půjčky pro začínající podnikatele tak spíše poskytuje nebankovní sektor, kde je její získání o dost jednodušší a podmínky jsou srovnatelné s těmi v bance.

Půjčky pro začínající podnikatele jsou však na druhé straně charakteristické i velmi výhodnými úvěrovými podmínkami. Velmi časté je i poskytování úvěru jen jako povolení debetu na kartě nebo jako nová kreditní karta. V současné době je trendem i poskytování bezúročných půjček, pokud podnikatel splatí celou dlužnou částku k určitému datu, na kterém se strany předem dohodly. Banky i nebankovní instituce se sice snaží nové podnikatele podporovat, ale stále více a více nových podnikatelů si bere půjčky pro začínající podnikatele v sektoru nebankovním, neboť banky kladou stále vyšší a vyšší nároky. Kromě potřebného dvouletého daňového přiznání musí být podnikatel i zajištěn, tzn. mít dostatečný firemní majetek, jímž může bance ručit. Dále musíte u bankovní půjčky uvádět účel, na jaký peníze potřebujete. V nebankovním sektoru si peníze půjčujete prakticky „na cokoliv“ a důležitá je pouze Vaše schopnost splácet.

Mohlo by se vám líbit...